Okres ząbkowania jest bardzo trudny dla dziecka i jego rodziców. By wyeliminować wszelkie związane z nim dolegliwości, trzeba zainwestować w solidny gryzak. Czy takim jest gryzak wykonany z drewna? Jak wygląda i czy to bezpieczny produkt? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdują się poniżej. 

 

Jak wygląda drewniany gryzak i czy jest bezpieczny?

Drewniany gryzak jak sama nazwa wskazuje, jest wykonany z drewna i to drewna wysokiej jakości. Jedną z jego zalet jest trwałość, dzięki której nie sposób go zniszczyć. Dziecko stosujące ten przedmiot jest w pełni bezpieczne. Choć gryzak wydaje się twardy, maluch nie zrobi sobie nim krzywdy, ponieważ samodzielnie dozuje siłę nacisku. Wybierając ten typowo dziecięcy produkt, należy sprawdzić, skąd pochodzi materiał, z którego został wykonany, a także, jaka jest jakość tego wykonania. Gryzak powinien być certyfikowany, spełniający wszelkie standardy. Ogromną zaletą drewnianych gryzaków, poza ich trwałością, bezpieczeństwem i skutecznością, jest ich wygląd. W sprzedaży dostępne są przykładowo gryzaki wykonane na kształt zwierzątek i to właśnie te wzbudzają w maluchach największe zainteresowanie. Nie trzeba więc namawiać dziecka do używania go, bo samo chętnie wkłada ten przedmiot do buzi.
 

Jak czyścić drewniany gryzak?

Bez względu na to, czy jest to gryzak drewniany, czy wykonany z innego materiału, jest rzeczą osobistą dziecka. W związku z tym nie pożycza się go, nie oddaje, nie sprzedaje i nie zostawia dla drugiego czy kolejnego dziecka. Dobrze wykonany gryzak nie powinien mieć zbędnych otworów, szczególnie małych otworków, w których mogłaby niepotrzebnie gromadzić się ślina, prowadząca do rozwoju wszelkiego typu bakterii. Gryzak z drewna można myć wodą z mydłem. Niektórzy w tym celu stosują specjalne płyny przeznaczone do dezynfekcji zabawek, butelek i smoczków. Jest to też dobre rozwiązanie. Przedmioty te nie wymagają sterylizacji. Bardzo ważne jest to, aby zawsze podawać dziecku suchy gryzak. Chcąc uniknąć zbyt częstego lądowania gryzaka na podłodze, warto przypiąć go przy użyciu specjalnej zawieszki, która skutecznie go przed tym ochroni.
 

Co rodzice sądzą o drewnianych gryzakach?

W pierwszej chwili może wydawać się, że drewniany gryzak nie jest najlepszym wyborem. Jednak rodziców przekonuje fakt, iż przedmiot ten jest produktem całkiem naturalnym, bez dodatku chemii, a do mycia go nie trzeba wykorzystywać specjalnych środków. Po pewnym czasie użytkowania gryzaka rodzice dochodzą do wniosku, że jest przedmiotem wygodnym dla dziecka i w stu procentach bezpiecznym. Tak więc ich opinie są pozytywne. Uwagę rodziców i dzieci przyciągają gryzaki o rozmaitych, często zabawnych kształtach. Gryzaki te są również grawerowane. W związku z tym posiadają śmieszną, typowo dziecięcą grafikę, która wzbudza w maluchach zainteresowanie i wywołuje chęć nie tylko częstego spoglądania w ich kierunku, ale też sięgania po nie. Tak więc motywacją do takiej reakcji nie jest już tylko sam ból czy uczucie swędzenia w okolicach dziąseł, ale i chęć zabawy.

Wybór drewnianych gryzaków jest bardzo duży. Te kuszą kształtem i zdobieniami. Ponieważ przynoszą ulgę w okresie ząbkowania i są bezpieczne, warto się nimi zainteresować. Wystarczy wybrać odpowiedni model, kształt wedle upodobań malucha, aby sprawić mu radość i jednocześnie pomóc mu przetrwać ten trudny dla niego czas. Ciekawe, w stu procentach bezpieczne gryzaki, tworzone z wysokiej jakości drewna, można znaleźć także w naszym sklepie. Zapraszamy do zapoznania się z poszczególnymi produktami.

Klocki drewniane mogą kojarzyć się z nudną, banalną wręcz zabawką, która nie ma najmniejszych szans na to, by zainteresować dziecko na dłużej. Dziś sklepowe półki są po brzegi wypełnione kolorowymi zabawkami, wyposażonymi w efekty świetlne i dźwiękowe. W jaki więc sposób drewniane klocki miałyby im dorównać? Wydaje się to całkiem niemożliwe.