Jak dobrać narzutę na łóżko?

Sypialnia jest najbardziej intymnym i osobistym pomieszczeniem w domu. Urządzając ją, musimy zadbać nie tylko o komfort i funkcjonalność, ale też o estetykę, która wpłynie na panującą w niej atmosferę. By sprzyjała wypoczynkowi i bliskości, trzeba wyposażyć ją w odpowiednie łóżko i tekstylia. Na uwagę zasługuje narzuta.
 

Jaki rozmiar narzuty na łóżko 160x200

Przeglądając narzuty na łóżko do sypialni, sprawdzamy wiele szczegółów, ale przede wszystkim ich rozmiar. Jest on jednym z ważniejszych parametrów tego produktu. Narzutę można stosować na różne sposoby, zależnie od upodobań. Zakrywając nią całe łóżko lub tylko sam materac. Chodzi tu o zawinięcie pod spód. Wiele osób informacji dotyczących tego, jaki rozmiar narzuty na łóżko 160x200 wybrać, szuka w internecie. Można jednak spotkać się z różnymi poradami i licznikami. Nie wszystkie faktycznie prowadzą do uzyskania właściwych danych. Chcąc ustalić idealny rozmiar tej tkaniny, należy zsumować szerokość łóżka, podwójną odległość do podłogi, a także grubość kołdry. Do długości łóżka trzeba dodać 50 cm, by otrzymać odpowiednią długość narzuty. Wówczas gdy pod uwagę bierzemy łóżko o wymiarach 160x200x35 cm i kołdrę grubości 8 cm, idealną narzutą będzie ta o wymiarach 238x250 cm. Jeśli natomiast narzuta będzie podwijana pod materac, trzeba zsumować szerokość materaca, podwójną wysokość materaca oraz grubość kołdry i zakładkę 20 cm. W celu uzyskania odpowiedniej długości narzuty, do długości materaca wystarczy doliczyć ok. 30 cm. Gdy materac ma następujące wymiary: 160x200x20 cm, narzuta powinna mieć 230x230 cm.
 

Narzuta na łóżko do sypialni – jaka tkanina najlepsza?

Rozmiar w wielu sytuacjach ma bardzo duże znaczenie. Tak jest i w tym przypadku, ale przy wyborze narzuty równie istotny jest rodzaj zastosowanej tkaniny. Z czego szyte są najlepsze narzuty? Poleca się przede wszystkim mieszanki tkaniny naturalnej i syntetycznej. Te materiały można z łatwością prać i w ogóle utrzymywać w czystości. Wybierając tkaninę, trzeba koniecznie odnieść się do tego, w jakim zakresie narzuta będzie wykorzystywana. Czy posłuży tylko jako dekoracja, czy może będzie jednocześnie stanowiła dodatkowe okrycie w okresie jesienno-zimowym. W przypadku tej pierwszej tkanina wcale nie musi być gruba. Jeśli ma służyć do wielokrotnego przykrywania się nią, lepiej rozejrzeć się za narzutą uszytą z grubszej tkaniny, pikowanej i przyjemnej w dotyku.
 

Jaką narzutę wybrać – wzór, kolor?

Kobiety pytają już nie tylko o to, jaki rozmiar narzuty na łóżko 160x200 wybrać, ale też o rodzaj materiału wykorzystanego podczas szycia, a także o wzór i kolor, który w tym pomieszczeniu sprawdzi się najbardziej. Najważniejszym i zarazem największym meblem w sypialni przeważnie jest łóżko. Trzeba więc liczyć się z tym, że narzuta będzie dobrze widoczna. Jeśli ma być uniwersalna, to warto postawić na gładką lub pikowaną narzutę jednobarwną w bardziej stonowanych kolorach. W sypialni urządzonej w stylu klasycznym, nowoczesnym bądź glamour, sprawdzą się satynowe, uszyte z połyskujących materiałów. Narzuty uszyte z takich materiałów jak len, bawełna czy wełna nadają się przede wszystkim do wnętrz w stylu boho i etno. W jakich wnętrzach „odnajdą się” grube, pikowane narzuty w pastelowe wzory? We wnętrzach inspirowanych stylem angielskim i francuskim, a także w sypialniach rustykalnych.
 

Modne narzuty na łóżko

Jak wiadomo, moda stale się zmienia, więc narzuta, która obecnie jest hitem, za jakiś czas może nie wzbudzać już tylu emocji. Są jednak uniwersalne, ponadczasowe nakrycia, które zawsze i wszędzie świetnie wyglądają. Można do nich zaliczyć zarówno te wzorzyste, jak i gładkie, uszyte z matowych i połyskujących materiałów. Takie można znaleźć również w naszej ofercie. Wiedząc już jaki rozmiar narzuty na łóżko 160x200 trzeba wybrać, warto rozejrzeć się za tkaniną, wzorem i kolorem. W razie potrzeby służymy radą.