Jak kupić dobry ręcznik?

Zazwyczaj wychodząc z założenia, że ręcznik to tylko ręcznik, nic szczególnego, do jego wyboru i zakupu podchodzimy bez większego zaangażowania. Dopiero w sklepie zauważamy, że podjęcie decyzji i w tym przypadku nie jest wcale takie proste. Tak ogromny wybór tych artykułów tekstylnych nierzadko wprawia nas w zakłopotanie. Jak więc sprostać temu wyzwaniu? Jak kupić ręcznik, by nie żałować?
 

Dobre ręczniki – materiał, gramatura, rozmiar

Najczęściej kupujemy ręczniki kąpielowe, gdyż te są najpraktyczniejsze. Najgorsze tylko jest to, że by zdecydować się na jeden, trzeba przebrnąć przez szeroką ofertę produktów różniących się materiałem, gramaturą i rozmiarem. Należy pamiętać o tym, że te ręczniki, które będą używane na co dzień i w dodatku prane ręcznie, powinny być z jednej strony przyjemne w dotyku, a z drugiej trwałe. Do polecanych w tym przypadku należą bawełniane, bez sztucznych dodatków. Bardzo często mówi się, że dobre ręczniki to właśnie te z czystej bawełny. I to akurat jest prawda.
Gramatura ręcznika wpływa na jego chłonność. Nic więc dziwnego, że ten parametr wywołuje tak duże zdezorientowanie i motywuje do nieco dogłębniejszych przemyśleń celem dokonania słusznego wyboru. W sieci często spotyka się hasła i pytania typu – gramatura ręcznika jaka najlepsza. Należy więc wiedzieć, że na rynku można znaleźć ręczniki o średniej gramaturze około 400-500 GSM. Niektórzy chętnie wybierają jeszcze grubsze, o gramaturze 600 GSM, ale te wymagają długotrwałego suszenia. W sprzedaży dostępne są także ręczniki o gramaturze 300 GSM, a więc cienkie. Wydaje się, że będą złym wyborem, ale niekoniecznie. Te nadają się na przykład na siłownię czy basen. Po prostu zdecydowanie szybko schną, a są używane sporadycznie.
Jeśli chodzi o rozmiar, biorąc pod uwagę ręczniki dobrej jakości kąpielowe, nie ma zbyt dużego wyboru. Mniejsze mają 50x100 cm lub 70x140 cm, a te większe 100x150 cm lub 135x200 cm. Te mniejsze mogą być przeznaczone na przykład do suszenia włosów, a większe do wycierania reszty ciała, czy też okrycia się tuż po kąpieli.
 

Funkcjonalne ręczniki dobrej jakości

Wypowiadając się na temat ręczników, nie możemy pominąć tych funkcjonalnych, na przykład plażowych, przeznaczonych dla dzieci czy ręczników zapinanych na rzepy – bo i takie istnieją. Jeśli więc wybrany ręcznik ma służyć jako ten plażowy, najlepiej wybrać mniejszą gramaturę. Takim też można się nim wytrzeć, a szybko wyschnie. Dla dzieci dobre ręczniki kąpielowe to na pewno te o większych wymiarach. Sprawdzą się zarówno w przypadku małego dziecka, jak i nieco większego. Ręczniki z rzepami dają możliwość łatwego owijania się i zapewniają możliwość szerokiego ich zastosowania, co zależy wyłącznie od pomysłowości użytkownika.
 

Gdzie można kupić dobre ręczniki kąpielowe?

Jeśli już wiemy, jaki ma to być ręcznik, jaki materiał, gramatura, rozmiar, do czego będzie wykorzystywany i kto będzie jego użytkownikiem, nie pozostaje nam nic innego, jak tylko ustalić miejsce zakupu. Jak wiadomo, możliwości są szerokie. A więc gdzie kupić ręczniki, by nie żałować? Na pewno w sklepie z tekstyliami, który zajmuje się głównie sprzedażą takich właśnie artykułów, który ma wybór i przede wszystkim produkty najwyższej jakości. Może to być sklep działający online. Najważniejsze jest to, aby produkty były dobrze opisane i by znana była również ich marka. Ręczniki niewiadomego pochodzenia to niezbyt korzystna inwestycja.

Jeśli chcesz kupić dobrej jakości ręcznik, zajrzyj do naszego sklepu. Mamy w nim ogromny wybór ręczników kąpielowych i do rąk, dla dzieci i dorosłych, w tym również ręczników do specjalnego przeznaczenia.