Jaką poduszkę do spania wybrać?

Miękka, twarda, duża, mała, może mieć nawet różne wypełnienie. Mowa tu o poduszkach do spania. Ich oferta jest szeroka, a wybór trudny. Na szczęście są wskazówki, dzięki którym można poradzić sobie z tym zakupem.
 

Jaka poduszka do spania – wybór ze względu na pozycję spania

Nie ma uniwersalnej poduszki, ponieważ każdy jest inny, ma inną budowę ciała i śpi w innej pozycji. A wybierając poduszkę, trzeba zwrócić na to uwagę. Dobra poduszka dla osób śpiących na boku to ta, która jest odpowiednio wysoka i twarda. Poduszka ta musi zapewniać wygodę, ale i umożliwiać ułożenie kręgosłupa w prostej linii. Osobom śpiącym na plecach lub na brzuchu poleca się niskie poduszki, charakteryzujące się średnią twardością.
 

Jaka poduszka do spania – rodzaj wypełnienia

Poduszki jak wiadomo, różnią się rodzajem wypełnienia. W takim razie, jaka poduszka do spania będzie najlepsza? Wybór pod tym względem też powinien być uzasadniony indywidualnymi potrzebami.
Na rynku dostępne są poduszki z wypełnieniem poliestrowym. Te, które są wypełniane włóknem poliestrowym pokrytym silikonem, są jakością porównywalne z poduszkami puchowymi. Poduszki te nie uczulają, a niektóre można prać w pralce nawet w temperaturze 90 stopni Celsjusza.
Popularnością cieszą się również poduszki puchowe. To świetny wybór, ale tylko dla osób, które nie są uczulone na tego rodzaju wypełnienie. Puch jest puszysty, lekki i odprowadza wilgoć. Jest jednak drogi. Decydując się na ten produkt, trzeba sprawdzić, czy poduszkę można prać.
Niektóre poduszki są wypełnione pianką termoelastyczną. Są wówczas sprężyste i miękkie. Świetnie dopasowują się do kształtu ciała. Co najważniejsze, nie wywołują alergii.
Biorąc pod uwagę wszystkie dostępne na rynku poduszki przeznaczone do spania, nie można pominąć poduszek z wypełnieniem lateksowym. Mają właściwości antyalergiczne. W dodatku nie wchłaniają kurzu. Niektórzy chwalą je ze względu na ich trwałość, elastyczność i to, że dobrze dopasowują się do ciała.
Wybór konkretnego rodzaju poduszki powinien być uzasadniony indywidualnymi potrzebami i oczekiwaniami. W naszej ofercie znajdują się te, które osobiście polecamy naszym klientom.
 

Jaka poduszka do spania – wymiary

Teraz kwestia wymiarów, bo jak wiadomo, poduszki do spania są dostępne w różnych rozmiarach. Niektóre modele mają wymiary 80x80 cm. Są też mniejsze 45x45 cm, 30x30 cm czy na przykład 30x50 cm. Wiele osób wybiera poduszki w rozmiarze 60x80 cm albo 60x60 cm. Ich wielkość jest mocno zróżnicowana, a to dlatego, żeby każdy bez problemu znalazł dla siebie poduszkę oczekiwanej wielkości. Wielkość poduszki też ma wpływ na jakość snu i komfort osoby, która będzie ją używać. Rozmiar poduszki nie zawsze ma wpływ na cenę. Dlatego szukanie oszczędności kosztem rozmiaru jest całkiem bez sensu. Nawet gdyby tak się przypadkiem stało, że mniejsza poduszka będzie tańsza od większej, nie należy wybierać tańszej opcji. Mała poduszka może być niewygodna.

Należy pamiętać, że źle dobrana poduszka może skutkować mniejszym bądź większym bólem kręgosłupa. Zazwyczaj prowadzi to również do problemów ze snem, a w konsekwencji tego, do braku energii i siły o poranku. Wybierając poduszkę, trzeba poświęcić uwagę jej wielkości i wypełnieniu. Poduszka musi być odpowiednio twarda i wysoka, a do tego jeszcze bezpieczna. Każdy jest inny, każdy ma inne potrzeby i oczekiwania, dlatego na ich podstawie powinien dokonać właściwego wyboru. Zawsze jednak pozostajemy do dyspozycji. Mamy w ofercie wyłącznie poduszki, które zasługują na uwagę.