Kanapy i sofy pełnią funkcję praktyczną i użytkową. Mają zarazem wpływ na wystrój salonu. Dlatego bardzo ważne jest, aby zwrócić uwagę na walory estetyczne tego mebla. By zwiększyć jego atrakcyjność, czasem wystarczy zastosować modną narzutę. Wybór tych dodatków jest duży, a zdecydować się trzeba przede wszystkim na konkretny rodzaj materiału.
 

Narzuta idealnym wyborem także na sofę i kanapę

Narzuta, którą najczęściej kupujemy na łóżko w sypialni ma przede wszystkim chronić mebel przed zabrudzeniem i uszkodzeniem. Dlaczego więc nie miałaby także ochraniać kanapy czy sofy? W ten sposób powstała narzuta na kanapę i sofę, a konkretnie pomysł na to, aby takie narzuty też szyć. I trzeba przyznać, że cieszą się dziś ogromnym zainteresowaniem. Ta charakterystyczna tkanina nie tylko ochrania mebel, ale również zdobi go, jak i całe pomieszczenie. By jednak tak właśnie było, należy dokonać właściwego wyboru. Z kolorem i wzorem, a nawet z rozmiarem nasze klientki radzą sobie bardzo dobrze, ale o tkaninę pytają. Chcą wiedzieć, jaki materiał na narzutę do salonu będzie najlepszy. Na takie pytania zawsze chętnie udzielamy odpowiedzi.
 

Jaki materiał na narzutę – aktualnie dostępne na rynku propozycje

Aktualnie dostępne w sprzedaży narzuty są szyte z bardzo różnych tkanin. Wśród nich można znaleźć akrylowe, satynowe, poliestrowe, bawełniane, a ostatnio również futerkowe. Niektóre z nich są bardziej eleganckie, inne na przykład cieplejsze. Jeśli więc ktoś zastanawia się nad tym, jaki materiał na narzutę na sofę i kanapę wybrać, jaki będzie najlepszy, musi przede wszystkim ustalić, czego od tej kapy oczekuje. Futerkowa na przykład ładnie wygląda, ale jest trudna do utrzymania w czystości. Nie zaleca się jej do domu, w którym są małe dzieci. Satynowe nadają wnętrzu szyku i elegancji, choć chyba najczęściej wykorzystywane są w sypialniach. W związku z tym przed ostatecznym przystąpieniem do wyboru narzuty trzeba określić swoje oczekiwania względem tego produktu i ewentualne ograniczenia, jeśli takie występują.
 

W takim razie, jaki materiał na narzutę na sofę i kanapę?

Kiedy klienci pytają nas, jaki materiał na narzutę na kanapę czy sofę wybrać, polecamy przede wszystkim poliester. Oczywiście potrafimy ten wybór uzasadnić. Otóż przede wszystkim narzuty poliestrowe należą do najpopularniejszych i to nie bez powodu. Materiał ten jest przyjemny w dotyku, przyjazny dla skóry. Poza tym nie stwarza najmniejszych problemów w zakresie samej pielęgnacji. Taką narzutę można prać w pralce i nie wymaga prasowania. Jej zaletą jest również to, że bardzo szybko schnie. Musimy także wspomnieć o tym, że narzuty poliestrowe często są zdobione tłoczeniem, które tworzy atrakcyjny dla oka wzór. Nie jest zbyt wyraźny, więc idealnie wpisuje się w klimat każdego wnętrza. Narzuty z poliestru są ładne i wytrzymałe, mogą więc służyć nawet przez kilka lat. A skoro są przeznaczone do zakrywania sof i kanap, to takie właśnie powinny być. Intensywne ich używanie mogłoby doprowadzić je do zniszczenia. Jednak w tym przypadku tak nie jest. Poliester to bardzo wytrzymała tkanina.

Teraz już chyba wiesz, jaki materiał na narzutę nadaje się najbardziej. Jeśli natomiast masz jeszcze jakiekolwiek wątpliwości, zapraszamy do kontaktu. Koniecznie sprawdź naszą ofertę, bo mamy ogromny wybór narzut na kanapę i sofę, w wielu modnych kolorach i wzorach, w tym właśnie narzut poliestrowych. Oferujemy wyłącznie wysokiej jakości produkty w bardzo rozsądnych cenach. Zresztą przekonaj się o tym samodzielnie.