Stół czy ten w jadalni, czy w salonie lub kuchni, bardzo często zakrywamy białym obrusem, ale czy biały obrus będzie też dobrym wyborem na biały stół? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób, bo w końcu estetyka wnętrza ma dziś ogromne znaczenie i nikt nie może pozwolić sobie nawet na najmniejszy błąd. Jak więc z tym jest? Podpowiadamy!
 

Nowoczesne obrusy na stół do salonu, kuchni i jadalni

W kuchni, salonie, a tym bardziej w jadalni oprócz innych mebli znajdziemy stół. Wielu współczesnych „projektantów” własnej, domowej przestrzeni, rozgląda się za meblami w białym kolorze. Jak więc dopasować obrus do białego stołu? Z pomocą śpieszą obrusy nowoczesne, które z powodzeniem można dopasować do tego stylowego mebla, jak i całego wnętrza. Jakie nakrycia kryją się pod tym określeniem? Przede wszystkim białe obrusy pokryte na całości efektownymi wzorami. Do popularnych należą te kwieciste i z innymi tego typu motywami roślinnymi. Na białym stole świetnie prezentować się będzie biały obrus zdobiony dużymi różowymi kwiatami z zielonymi liśćmi w pastelowych odcieniach. Dziś tak właśnie wyglądają nowoczesne obrusy na stół do salonu, kuchni i jadalni. Poza kwiecistymi propozycjami warto zainteresować się również obrusami jednolitymi, praktycznie w dowolnym kolorze, choć pasować będą najbardziej te pastelowe. Nie oznacza to jednak, że złym wyborem będzie tu czarne nakrycie. Biały stół z czarnym obrusem zawsze wygląda bardzo stylowo i modnie. Takie właśnie modne obrusy do salonu znaleźć można w naszej ofercie. Mamy ogromny wybór jednolitych nakryć i pokrytych rozmaitymi wzorami. Każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie – zarówno obrus na stół kwadratowy jak też nakrycie idealne na stół owalny, prostokątny i okrągły.
 

Obrus na stół kwadratowy i prostokątny

Skoro wiadomo już, jak wyglądają nowoczesne obrusy na stół do salonu, kuchni i jadalni, warto też wypowiedzieć się na temat ich rozmiaru oraz kształtu. Nie bez powodu kupuje się stół w białym kolorze. Ma być przede wszystkim widoczny. Dlatego warto wybrać mniejsze nakrycie. Kupując obrus na stół kwadratowy, dobrze jest postawić na ten o takim samym kształcie. Można położyć go na nim w taki sposób, aby jego rogi zwisały swobodnie po bokach, tworząc w pewnym sensie zwisające trójkąty wierzchołkiem ukierunkowane ku dołowi. Niektórzy uparcie inwestują w duże, ale modne obrusy do salonu, chcąc tym samym zakryć stół w całości, niezależnie od tego, czy jest kwadratowy, czy może prostokątny. Warto w tym miejscu pomyśleć o bieżniku. Skoro stół jest biały, to szkoda zakrywać go w całości. Bieżnik, czyli wąskie nakrycie, będzie świetnie się prezentować, niezależnie od wzoru i koloru. Bez wątpienia bieżniki te ładnie wyglądają również na stołach owalnych. Wystarczy więc wybrać kształt oraz kolor i wzór, aby zyskać idealną dekorację stołu i całego pomieszczenia.
 

Podsumowanie

Wybierając obrus na stół kwadratowy, prostokątny, owalny czy okrągły, każdy w białym kolorze, warto postawić na pastelowe odcienie, choć czerń też będzie świetnym wyborem. Mogą to być obrusy zdobione rozmaitymi wzorami, motywami roślinnymi. Czasem, tym bardziej, jeśli jest taka możliwość, dobrze jest postawić na bieżnik zamiast dużego obrusu, który przeważnie w całości zakrywa blat. Bieżnik jest subtelną dekoracją stołu i nie zakrywa atrakcyjnego wyglądu tego mebla. Ponieważ mamy w ofercie modne obrusy do salonu, kuchni i jadalni, a do tego oferujemy je we wszystkich możliwych rozmiarach, nie pozostaje nam nic innego, jak tylko zaprosić do zapoznania się z naszymi produktami.