Prześcieradło ma znaczący wpływ na wygląd i komfort łóżka. Może nawet pomóc zasnąć. Dlatego bardzo ważne jest, aby dobrze je wybrać. Jak się jednak okazuje, wielu osobom czynność ta sprawia kłopot. W związku z tym postanowiliśmy udzielić kilku wskazówek.
 

Prześcieradła z bawełny, mikrofibry, frotte – jaki materiał wybrać?

Aktualnie dostępne na rynku prześcieradła z bawełny cieszą się ogromną popularnością wśród klientów w różnym przedziale wiekowym. Może dlatego, że bawełna, szczególnie bawełna 100% jest postrzegana jako najlepsza z tkanin do wyrobu tego rodzaju tekstyliów. W każdym razie faktycznie, szczególnie bawełna dobrej jakości jest świetnym materiałem. Prześcieradło z bawełny to doskonały wybór do każdego rodzaju wnętrza. Gruba bawełna zapewnia dobrą izolację termiczną. Tkanina ta ma właściwości oddychające, więc ciało nie poci się nawet podczas wyjątkowo ciepłych nocy.
Czy warto inwestować w prześcieradła z mikrofibry? Wiele osób bardzo je sobie chwali. To tkanina o wysokich walorach użytkowych. Tkanina ta jest przyjemna w dotyku, przewiewna, a do tego ma właściwości antyalergiczne i antybakteryjne. Co ciekawe, nie sprzyja rozwojowi roztoczy. Dlatego świetnie sprawdza się jako tkanina na pościel dla dzieci. Idealnie nadaje się również na prześcieradła.
W sprzedaży mamy również prześcieradła z frotte i te także cieszą się zainteresowaniem. Nie bez powodu, ponieważ są miłe w dotyku i miękkie. Tkanina, z jakiej są szyte, jest dość gruba. Prześcieradło wykonane z frotte wyróżnia się dobrą chłonnością. Świetnie radzi sobie z odprowadzaniem nadmiaru wilgoci z powierzchni ciała. W związku z tym mogą być doskonałym wyborem dla osób, które pocą się w nadmiarze.
 

Prześcieradła z mikrofibry, bawełny, frotte – jaka gramatura?

Gramatura prześcieradła ma znaczenie. Im większa jest gramatura, tym materiał, a w tym przypadku prześcieradło jest grubsze. Gramatura dobrego prześcieradła waha się na granicach od 130 g/m2 do 1000 g/m2.
 

Prześcieradła z frotte, mikrofibry, bawełny – jaki rozmiar?

U nas prześcieradła można kupić w bardzo wielu popularnych rozmiarach. Te zaczynają się już od 80-90x200 cm. Mamy też na standardowe łóżka 140-160x200 cm, a także na duże łoża małżeńskie 220-240x200 cm. Jedno jest tu pewne. Bez względu na to, jakie kto łóżko posiada, jak duże, znajdzie idealne prześcieradło. Polecamy przede wszystkim te z gumką, dzięki której nie ściągają się, nie zwijają i w efekcie tego nie odkrywają materaca podczas spania. Dlatego też ważne jest, aby dobrze dopasować rozmiar. Jeśli prześcieradło będzie zbyt małe, takie sytuacje mogą mieć miejsce. Z tym na pewno sobie poradzisz, ale jeśli okaże się inaczej, zapraszamy do kontaktu, pomożemy.
 

Jakie prześcieradło będzie najlepsze?

Jak widać, są prześcieradła z bawełny, mikrofibry i frotte. Do tego różnią się gramaturą. A gdyby tego było mało, trzeba wybrać rozmiar. Na szczęście wbrew pozorom nie jest to takie trudne. Nie jest trudne, jeśli ma się jakieś konkretne oczekiwania. My polecamy każde z tych prześcieradeł. Zarówno prześcieradła z mikrofibry jak też z bawełny czy frotte są dobre gatunkowo i świetnie sprawdzają się na każdym łóżku. Każdy sam powinien podjąć decyzję, jakie prześcieradło będzie dla niego najlepsze. Zawsze jednak w razie potrzeby służymy pomocą. Powiedz nam, czego potrzebujesz, jakie masz oczekiwania i na co zawsze narzekasz, gdy kładziesz się do łóżka. Oczywiście mamy tu na myśli niezadowolenie z dotychczasowego prześcieradła. Coś na to zaradzimy, a już na pewno dobrze dobierzemy to nowe.