Kołdry – jaka najlepsza? Przegląd modeli z naszej oferty

Szeroka oferta kołder wprawia kupujących w niemałe zakłopotanie. Kiedy przychodzi moment na wybór, trudno jest zdecydować się na konkretny model. Podpowiadamy, jaka kołdra będzie najlepsza.
 

Kołdry jaka najlepsza – fizelina czy mikrofibra?

Do polecanych należą przede wszystkim kołdry z fizeliny i mikrofibry. Te pierwsze dobrze przepuszczają powietrze – są oddychające, a co za tym idzie, mają właściwości zapobiegające namnażaniu się bakterii i grzybów. Ich wnętrze wykonane z silikonu powoduje, że kołdra jest lekka, puszysta i ciepła. Wśród polecanych kołder znajdują się również te z mikrofibry. Są tworzone z cienkich włókien poliestrowych i poliamidowych. W konsekwencji tego są miękkie, przyjemne w dotyku i bardzo wytrzymałe. Kolejną ich zaletą jest to, że bardzo szybko schną. Ponadto mikrofibra jest oddychająca, a jej struktura stanowi barierę dla kurzu i roztoczy. Co najważniejsze, nie uczula.
Zarówno kołdra z mikrofibry, jak i ta z fizeliny będzie dobrym wyborem, choć pierwsza z nich jest postrzegana jako wytrzymalsza. Wybór należy jednak do każdego z osobna. W sprzedaży mamy zarówno jedną, jak i drugą.
 

Kołdry jaka najlepsza – całoroczna czy sezonowa?

Na rynku dostępne są kołdry całoroczne i sezonowe. Osobiście polecamy całoroczne z uwagi na komfort użytkowania. Nie trzeba zmieniać ich wraz ze zmianą pory roku i zastanawiać się, gdzie je przez ten kilkumiesięczny okres przechować. Poza tym w obecnych czasach stosowanie kołder zimowych jest zbędne z uwagi na to, że w domu nigdy nie jest na tyle zimno, by była konieczność okrywania się maksymalnie grubą kołdrą. Decyzję jednak każdy musi podjąć samodzielnie. Wybór między kołdrą całoroczną a sezonową zależy od tego, jakie upodobania i potrzeby ma jej użytkownik.
 

Rozmiar kołdry, jaka najlepsza?

Wybierając najlepszą kołdrę, trzeba zwrócić uwagę na rozmiar, gdyż zakres rozmiarów jest tu akurat bardzo szeroki. Dostępne rozmiary to: 135x200 cm, 155x200 cm, 200x200 cm, 200x220 cm, 220x200 cm oraz 220x240 cm. Wybór powinien być uzasadniony tym, kto będzie spał pod tą kołdrą, czy osoba dorosła, czy na przykład dziecko. Wpływ na decyzję ma również liczba użytkowników – jedna osoba, 2 osoby, czy może rodzice wraz z dzieckiem. W niektórych sypialniach wykorzystuje się dwie mniejsze kołdry na jednym łożu małżeńskim. Kombinacji jest wiele.
Często wybierane kołdry dla singli to te w rozmiarze 155x200 cm. W sypialniach małżeńskich popularnością cieszą się natomiast kołdry o wymiarach 220x200 cm lub przynajmniej 200x200 cm. Na każdą z nich bez problemu można znaleźć atrakcyjne wizualnie, dobrej jakości poszewki.
Wiele osób wpisując do wyszukiwarki internetowej słowa kołdry jaka najlepsza doszukuje się informacji, konkretnych wskazówek, rad. Sami nie potrafią się zdecydować. Można w tym przypadku doradzać, ale ostateczna decyzja i tak musi być podjęta osobiście, gdyż zależy w głównej mierze od indywidualnych potrzeb i wielu innych okoliczności, o których na przykład my nie wiemy.

W naszym sklepie dostępne są wyłącznie polecane kołdry, tworzone z najlepszych, najbezpieczniejszych materiałów. Są wytrzymałe, wygodne w użyciu, nadają się do prania. Proponujemy kołdry w popularnych rozmiarach. Świetnie nadają się praktycznie na każdą porę roku, zapewniają pożądane ciepło i tworzą komfortowe warunki snu. Mamy zarówno same kołdry, jak i praktyczne zestawy – kołdry z poduszkami. Są to produkty odpowiednie dla alergików i osób z innymi problemami skórnymi. Właściwa ich pielęgnacja zapewni możliwość użytkowania ich przez długie lata.