Na co dzień wielu z nas używa miękkich ręczników bawełnianych. Jednak w niektórych sytuacjach idealnie sprawdzają się ręczniki szyte z mikrofibry. To dlatego, że mają specyficzne cechy. Pytanie tylko – gdzie taki kupić?
 

Ręcznik z mikrofibry opinie – czy w ogóle warto go kupić?

Nim odpowiemy na pytanie, chcielibyśmy wspomnieć, choć „kilka słów” na temat tego, dlaczego warto taki ręcznik kupić i w jakich sytuacjach może przydać się najbardziej. Bo prawda jest taka, że ma on wyjątkowe cechy. Zacznijmy więc od początku. Otóż ręcznik z mikrofibry wyróżnia się:
  • Krótkim czasem schnięcia
Są cieńsze od tradycyjnych ręczników. Dzięki temu czas schnięcia jest zdecydowanie krótszy. Oczywiście zależy on od warunków, w jakich przebywa, ale z reguły wystarczą około 2 godziny. W okresie lata zdecydowanie się skraca.
 
  • Dużą chłonnością
Dzięki technologii mikrowłókien ręczniki te chłoną 4-razy więcej wody od swojej masy. Dzieje się to na skutek wnikania cząstek wody pomiędzy włókna poliestru i poliamidu.
 
  • Niewielką masą i wymiarami
Ręczniki te są lekkie i nieduże. W związku z tym sprawdzą się podczas wyjazdów. Jest to jak najbardziej typowy ręcznik podróżny.
 
  • Uniwersalnością
Ręcznik ten to tak naprawdę ręcznik basenowy szybkoschnący zwany też sportowym i podróżnym. Przydaje się poza domem i tam, gdzie nie ma za bardzo miejsca na długotrwałe suszenie. Jest jak najbardziej uniwersalny i zarazem przydatny.
Tak jak wspomnieliśmy, ręcznik uszyty z mikrofibry jest warty zakupu. Nigdy nie wiadomo, kiedy i gdzie może się przydać. Warto więc mieć go w zasięgu ręki.
 

Ręcznik sportowy z mikrofibry – opinie użytkowników

Musimy też koniecznie podkreślić, że ręcznik z mikrofibry opinie ma bardzo pozytywne. Jest produktem chwalonym przez użytkowników i cenionym za wszystkie wspomniane powyżej cechy. Ręczniki te polecane są nie tylko sportowcom, ale również osobom aktywnym i podróżnikom. Z wypowiedzi użytkowników można dowiedzieć się, że ręcznik sportowy z mikrofibry jest bardzo funkcjonalny, a mimo to niewiele kosztuje. W każdym razie jego cenę wiele osób jest w stanie zaakceptować. I faktycznie produkt ten do najdroższych nie należy. Widać to chociażby w naszym sklepie. Pewne jest to, że taki gadżet powinien znajdować się w każdym domu.
 

Jak dbać o ręcznik sportowy z mikrofibry

Pranie ręczników szybkoschnących jest równie szybkie, a do tego wygodne. Trzeba przede wszystkim stosować się do zaleceń znajdujących się na metce, ale warto wspomnieć, że temperatura wody nie powinna być wyższa niż 30-40°C. Do prania można wykorzystać albo proszek, albo jakiś płyn. Nie może to być jednak płyn zmiękczający, ani też płyn do płukania tkanin.  Nie zaleca się też stosowania wybielaczy czy odplamiaczy. Taki ręcznik najlepiej suszyć na powietrzu. Zdecydowanie odradza się suszenie na grzejniku, aby uniknąć utraty właściwości ręcznika. Jak widać, właściwie nie ma tu nic skomplikowanego. Dlatego i pod tym względem warto poważnie zastanowić się nad zakupem tego produktu. Gdzie w takim razie należy się za nim rozejrzeć? O tym poniżej.
 

Gdzie kupić ręcznik podróżny z mikrofibry?

Teraz ręcznik basenowy szybkoschnący, podróżny czy sportowy można kupić w dobrze zaopatrzonych sklepach sportowych i z asortymentem tekstylnym. Można go dostać przede wszystkim w naszym sklepie. Co więcej, nie dość, że mamy duży wybór tych ręczników, to w dodatku oferujemy je po bardzo przystępnych cenach. Zapewniamy szybką i bezpieczną wysyłkę. Zapraszamy więc do zakupu, a wcześniej zachęcamy do szczegółowego przeanalizowania naszej oferty.