Satyna bawełniana co to?

Do produkcji poszew na kołdry i poduszki wykorzystuje się różnego rodzaju materiały. Wymieniać można by tu bardzo długo. Jedną z nich i całkiem popularną jest satyna bawełniana. Czym dokładnie jest ta tkanina?

 

Co to jest satyna bawełniana?

Choć jedną z najpopularniejszych pościeli jest pościel bawełniana, w sprzedaży dostępna jest również pościel z satyny bawełnianej. Czym jest? To gładka tkanina, która ma delikatny połysk, a w dotyku jest bardzo przyjemna. Ponieważ do zbyt chłodnych nie należy, jest chętnie wybierana także na zimniejsze miesiące. W dodatku charakteryzuje się lekkością. Nierzadko nazywa się ją tkaniną luksusową. Tak więc bardzo często wykorzystuje się ją do produkcji luksusowych pościeli, produktów z wyższej półki cenowej. Dziś dostać ją można również w naszym sklepie. Do jej produkcji służy wysokogatunkowa satyna bawełniana. Dzięki temu pościel dobrze się pierze, rozprasowuje i służy użytkownikom przez długie lata.
 

Satyna bawełniana a bawełna satynowa

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy bawełna satynowa jest tym samym materiałem, co satyna bawełniana. Otóż jest ona materiałem wytwarzanym z włókien bawełnianych. Do jej produkcji wykorzystuje się również splot satynowy. Zależnie od tego, co wykorzystuje się w szyciu splotu – tak zwany romb czy kratę – powstały materiał nazywa się bawełną satynową albo satyną bawełnianą. Można więc śmiało stwierdzić, że większej różnicy między tymi nazwami nie ma.
 

Bawełna satynowa – pościel, która otula do snu

Wysokiej jakości satyna bawełniana tkanina jest wykorzystywana do produkcji różnych tekstyliów, ale przede wszystkim pościeli. Pościel uszyta z tego właśnie materiału jest bardzo przyjemna w dotyku. Otulając, jest wręcz w stanie ukołysać niejednego nocnego marka. Przy tym wygląda bardzo elegancko i nowocześnie. Wybór wzorów i kolorów jest ogromny, więc znalezienie odpowiedniej pościeli z bawełny satynowej, nie powinno nikomu stwarzać problemu. Warto też wspomnieć co to jest satyna, gdyż w sieci krążą sprzeczne informacje, a wśród nich są także te całkiem nieprawdziwe.
 

Czy pościel satynowa to dobry wybór?

Zacznijmy więc od tego, co to jest satyna. Satyna to na pewno nie tkanina, ale rodzaj splotu włókien. Pościel tworzą splecione ze sobą układy nitek, a każdy z nich składa się z dwóch nitek. Jedna jest osnową, a druga wątkiem. Te układają się prostopadle. Biorąc pod uwagę splot satynowy, należy podkreślić, że charakteryzuje go zmniejszona ilość nitek wątku, które przebiegają pod bądź nad nitkami osnowy. Miejsca, w których nitki te się przeplatają ze sobą, są rozproszone i nie tworzą ciągłej linii. W ten sposób powstaje tkanina, która jest gładka. Ma delikatnie połyskującą powierzchnię. To sprawia, że wygląda elegancko.
W ofercie naszego sklepu można znaleźć duży wybór pościeli satynowej. Jest równie popularna, jak pościel bawełniana. Są to produkty wysokiej jakości, proponowane w wielu rozmiarach i wzorach. Każdemu pomożemy znaleźć idealną. Dokonując wyboru, trzeba przyjrzeć się jej jakości. Dobre pościele są lepiej oddychalne, co wpływa na komfort snu. Należy pamiętać, że odpowiednia pościel satynowa wyróżnia się trwałością. Jest odporna na ścieranie zarówno wzoru, jak i samego koloru. Wybierając ten produkt, powinno się również wziąć pod uwagę jego gramaturę. Pościel satynowa jest jak najbardziej, dobrym wyborem. Łatwo daje się prać i prasować. W dodatku ładnie się prezentuje. A wpływ na to ma właśnie satyna bawełniana tkanina, która jest wykorzystywana w czasie szycia.  Dzięki niej producenci mogą zapewnić klientom urozmaicenie, pościel inną niż wszystkie, pościel wyjątkową i ładną.